fbpx
17.8 C
Skopje

Му тргна: Ѓоковиќ повторно удри судија со топче (Видео)

АКТУЕЛНО

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ повторно удри судија за време на неговиот натпревар.

Ова се случи за време на тековниот натпревар помеѓу Србинот и Карен Хачанов.

Секако, ситуацијата беше многу поразлична од онаа што доведе до негово контроверзно дисквалификување од УС Опен минатиот месец

Во продолжение линк и од новото видео и новиот удар на Ѓоковиќ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -