fbpx
6 C
Skopje

Мурињо го испофали миленикот на Ферги и јасно го истрола Погба за животниот стил

АКТУЕЛНО

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Манчестер Јунајтед успеа да го победи Хадерсфилд на вчерашното гостување во натпревар од рамките на ФА купот, а истиот беше нова шанса за докажување на младиот и суперталентирана Скот МекТоминеј кој полека го добива потребно внимание од јавноста, но и од Жозе Мурињо.

Пред извесно време бевме сведоци како Сер Алекс Фергусон му предложува на Мурињо да обрне посебно внимание на прогресот на младиот играч за врска, а по вчерашниот меч против Хадерсфилд, МекТоминеј доби и пофалби од страна на Мурињо кој при своето обраќање, го истрола и Пол Погба за животниот стил кој го негува.

– Искрено, мислам дека Скот заслужува многу повеќе од тоа што го добива. Мислам дека тоа е така поради начинот на кој се однесува ова младо дете. Тој е нормално момче, со нормална фризура, без тетоважи, без луксузни автомобили, без големи часовници. Тој е скромно момче кој е во клубот од својата деветта или десетта година, Скот заслужува многу повеќе од тоа што го добива, од мене, но и од јавноста, – смета Мурињо.

 

Derbi.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...
- Advertisement -