fbpx
2 C
Skopje

Мурињо ја шокираше фудбалската јавност: Азар во Реал? Смешки! Тој е договорен да биде лидер на мојот тим…

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Според извори блиски до Јунајтед, стратегот на англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо во разговор со управата на клубот но и со играчите од клубот веќе во неколку наврати се фалел дека и покрај тоа што сите очекуваат трансфер на Азар во Реал, неговиот следен фудбалски дом ќе биде токму Олд Трафорд.

Неофицијално, Мурињо зборувал за тоа дека веќе разговарал со управата на клубот од која побарал да ги обезбедат сите финансиски средства кои се потребни за трансферот на Азар во Јунајтед бидејќи како што и самиот велел, тој ќе биде човекот кој би бил вистински лидер на тимот.

И покрај тоа што во повеќе наврати името на Азар се поврзуваше со кралскиот клуб, сепак Мурињо не сака така лесно да се откаже од неговите услуги, по што ќе му гарантира се што е потребно за истиот да ја освои Златната топка, а од него да направи најдобар играч на светот.

Дали ваквите шпекулации би можеле да бидат вистинити и дали Азар би можел да премине во еден од поголемите ривали на Челси, останува да видиме…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Еден од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ: Апасиев е Чегевара на батерии

Твит на Димче Арсовски од ВМРО ДПМНЕ Стојанче Ангелов ќе биде главен лик во кризнава состојба. Ќе се бориме со пандемија на чело со Стојанче...

Убава вест: Државата започна со исплата од 11.000 денари до 14.000 денари за сите граѓани кои се во оваа категориј на пензионериа

Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за ноември почнуваат да се исплаќаат од денеска, предвреме и етапно, со цел да се...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе...
- Advertisement -