fbpx
6.3 C
Skopje

Мурињо нема милост: Брутален одговор до Де Бур!

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Правејќи анализа на актуелните случувања во Премиер лигата, Франк Де Бур сосема неочекувано го нападна Жозе Мурињо алудирајќи на тоа дека Маркус Рашфорд не може да го искаже сиот свој потенцијал и да напредува со тренер како него, бурна изјава која денеска доби свој брутален одговор, и тоа ни повеќе ни помалку, туку од самиот менаџер на „црвените ѓаволи“.

Во најавата на мечот со Севилја во Лигата на шампионите, Мурињо доби прашање од новинарот околу тоа дали ја прочитал изјавата на Де Бур, а Жозе во дадениот случај воопшто не штедеше зборови и без влакна на јазикот му возврати на Холанѓанецот кој имаше ужасна етапа во Премиер лигата.

– Прочитав што имаше да каже најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата. Вели дека не е добро за Рашфорд да има тренер како мене. Ако Рашфорд имаше тренер како Франк, ќе научеше само да губи, бидејќи тој ги загуби сите натпревари во Премиер лигата. Маркус сака да победува, не ги игра сите натпревари бидејќи има само 20 години, но тој е многу среќен од својот статус. Ван Гал го вклучи во првиот тим и тој е еден од петте играчи со најголема минутажа во последните две сезони, – вели Мурињо.

Инаку, Де Бур како менаџер на Кристал Палас беше дел од Премиер лигата само четири кола, а откако постави антирекорд без постигнат гол на истите, беше избркан од управата како тренер со најкраток престој во еден клуб во првата лига на Англија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...
- Advertisement -