fbpx
-1.3 C
Skopje

МУРИЊО СО ПРОВОКАЦИЈА: Немам потреба да се однесувам како лудак покрај аут линијата

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо одговарајќи на новинарско прашање за тоа дали тој ја изгубил пасијата кога станува збор за својата работа, рече дека нема потреба да се однесува како кловн и како луд да скока покрај аут линијата за да докаже дека има пасија кон неговата работа.

Поради тоа што не се однесувам како кловн покрај аут-линијата сметата дека сум ја загубил пасијата?“

„Преферирам да се однесувам онака како што се однесувам сега, многу позрело и тоа е подобро и за мене и за мојот тим“.

„Мислам дека нема потреба да се однесувате како лудак покрај аут линијата за да имате пасија. Пасијата се гледа од тоа како сте посветени на работата, а не што правите пред камерите“.

Според оние кои добро ги следат случувањата во фудбалот, португалскиот стратег во својата изјава алудирал на неговиот колега Антонио Конте и Јирген Клоп кои се едни од оние тренери покажуваат највеќе емоција кога станува збор за нивното однесување за време на натпреварите на нивните екипи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски открива: Како млад бев војник во Штип, во тоа време имаше пропаганда дека Бугарија може да не нападне секој момент

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски во своето гостување во интервју за БГНЕС зборува за македонско – бугарските односи. Јас бев војник во...

Фото: Ова се браќата на Јелена Карлеуша кои умешно ги крие од јавноста

Kaрлеуша отворено зборува за многу приватни работи, лични проблеми, па дури и интимни нешта кои не се за во јавност, но своите браќа Иван...

Заев се огласи доцна во ноќта: Опасно, срамно и неодговорно е однесувањето на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Обидите да се блокира работата на Собранието, во услови на светска пандемија од КОВИД-19, не е политика. Тоа е опасно, срамно и неодговорно однесување. Очигледно...

Луѓето кои ќе одбијат да се вакциниираат ќе добијат низа забрани: Без потврда нема да може да посетуваат ресторани, кафулиња, кино сали

Британски министер порача дека луѓето кои ќе одбијат да се вакцинираат против коронавирус нема да може да се вратат во нормала, односно без потврда...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...
- Advertisement -