fbpx
4 C
Skopje

Мурињо во Барселона! Го краде еден од подобрите играчи на Барса…

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Самуел Умтити се уште не може да најде заеднички јазик со управата на Барселона, а великаните од Премиер лигата стојат од страна и чекаат свој момент.

Пред сите, искусниот Жозе Мурињо е тој кој што навистина е ангажиран околу ова прашање и истиот има желба да го украде играчот на Барселона, бидејќи клаузулата е мизерни 60 милиони евра.

Англиските медиуми денеска пренесоа дека Мурињо будно ја следи ситуацијата, и Јунајтед се подготвени во секој момент да искешираат 60 милиони евра, ако Умтити не биде задоволен од понудените услови.

Играчот има договор со Барса до 2021. година, но изгледа уште не е пронајдено решение околу годишните примања.

Јасно е дека Барселона не смее да допушти да остане без ваков играч и дека управата мора под итно да му ги исполни барањата, бидејќи Умтити е најдобар и најмлад стопер и иднина на екипата, со 24 години.

Барселона можеби преживеа заминување на Нејмар, го донесе Кутињо, летото Дембеле, но тешко дека би можеле да донесат замена за Умтити, кој е донесен со 25 милиони евра од Лион.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -