fbpx
12 C
Skopje

МЗТ Скопје осетно се засили на плејмејкерската позиција

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

На само неколку дена до истекот на преодниот рок во АБА-лигата, управата на МЗТ ангажираше уште еден кошаркар кој би дошол како добро освежување за тимот од Аеродром.

Се работи за Девон ван Острум (24) висок 193 сантирмети од Велика Британија и игра на двете бековски позиции. Договорот е со валидност до крајот на сезоната со можност за продолжување. Тој доаѓа од грчкиот прволигаш од екипата на Короивос

Ван Острум е актуелен репрезентатицевц на Велика Британија и прв избор на плејмејкерската позиција. Тој како и неговиот сегашен клупски колега Даниел Кларк ги минал сите младински категории во репрезентативниот дрес , а од 2011 на ЕП во Литванија па се до сега е постојано во тимот.

Тој својата кариера ја започнува во евролигашот Басконија а потоа остапуван на уште неколку шпански тимови , подоцна и за Цибона, финскиот Кувот.

Од новиот член на аеродромци се очекува да ја пополни празнината по отказот на Сулејман Диабате и да биде од голема помош на тимот во борбата за опстанок во регионалното друштво.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -