-2 C
Skopje

На 9 години се здобила со сериозни изгореници по своето тело – Денес најголема испирација за убавина (Фото)

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Блек Шалом, е девојката која на 9 годишна возраст се здобила со сериозни изгореници за време на несреќа која се случила во семејниот ресторан. Сега таа е вистинска Јутјуб сензација и инспирација за убавина меѓу огромен број на девојки ширум светот.

„Се сеќавам само на врескањето и стружењето на телото, кожата буквално ми паѓаше на подот”, рекла Блек Шалом. „Се сеќавам дека мајка ми ми рече дека сум се онесвестила. Помислила дека сум заминала засекогаш”, вели таа.

Кога имала само 9 години, Шалом и нејзината помлада сестра спиеле под масата во ресторанот на нивната мајка во Нигерија. Нејзината мајка, несвесна дека ќерките спијат под масата, ставила лонец со жешко масло на масата. Некој случајно го превртил лонецот и сè се истурило над нив.

Девојчињата веднаш биле пренесени во болница со тешки изгореници. Нивната тетка потоа ги снабдила со визи за да можат да дојдат во САД и да направат неколку операции. Откако ја доживеала несреќата, животот на Шалом драстично се влошил.

Набрзо започнала да снима свои виеда и му дозволи на светот да ја запознае каква е таа навистина. “Одлучив да снимам видеа и да објавувам фотографии без перика, што за мене беше голем чекор. Бев многу уплашена, но кога воочив дека моите фотографии ги инспирираат луѓето и јас станав повеќе мотивирана.

Нејзините трансформации во кои демонстрира како ја користи шминката за промена на изгледот, станаа вирални на Интернет. Луѓето не беа воодушевени само со нејзината убавина туку и со нејзината храброст и самодоверба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Реакција од ВМРО НП: Се повеќе изјавите и настапите на Филип Петровски наликуваат на Македонски народни приказни

Изјавите на политичарот и аналитичарот во обид Филип Петровски во емисијата ‚‚Во Центар‚‚ кај Васко Ефтов и директните обвинувања кон лидерот на ВМРО-Народна партија...

Вистински пример: Градоначалникот на Прилеп го замени оделото и фотељата со скафандер и бел мантил

Градоначалник за пример! Човек, лекар, хуманист кој на многу доктори-политичари, пратеници и функционери им покажува како вистински се сака својот народ Работам се што треба...

Нанесете го ова на темото и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

Во Македонијава наша експерти за корона станаа сите маалски „фраери“ кои чекаат пари од тато и мама за да се напијат едно кафе со...

Со години живеам надвор од Македонија. Сум живеел во Словенија, сум живеел во Канада, а сега живеам во Швајцарија. Во сите држави во кои...

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...
- Advertisement -