fbpx
4 C
Skopje

На денешен ден почна најубавата бајка на која уште не и се гледа крајот..

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

 Аргентинецот Луис Лионел Меси, играч на младата екипа на Барселона, би можел да дебитира за сениорскиот тим на вечерашниот пријателски натпревар кај Порто, кој го отвора својот нов стадион Драгао, јави пред точно 13 години, на 16. ноември 2003. година, аргентинската новинска агенција “Телам“.
Порто тогаш искешираше 250. 000 евра без проблем, бидејќи за разлика од Барса, беше во огромен залет.
Натпреварот беше лош, а Порто победи со головите на Хуго Алмеида и Дерлеиа.
Сепак, најважниот момент се случи пред натпреварот, кога 16. годишниот фудбалер Лионел Меси, го замени Фернандо Наваро.
Чим влезе во игра, Меси ги излуди фудбалерите на Порто со неколку сјајни потези.
https://www.youtube.com/watch?v=A1SJaSKvBhI
Имаше прилика и да постигне гол иако не успеа во тоа. Сето после ова е историја и најубава приказна чиј што крај уште не се наѕира..

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Снимka: Возел со 290 km на час Тетово-Гостивар и се фалел на ТиkТok

На социјалната мрежа Тик-ток објавено е видео снимено на автопатот Тетово-Гостивар, како млад возач вози автомобил со 290 км на час. Ммладиот возач, објави неколку...

Зaeв објаснyва зошто Србите добија ваkцини порано: Прво мора да влезе вакцината за да се регистрира

Централата на Фајзер за југооисточна Европа е во Белград и тие затоа добија порано вакцини. Ние сме во координација со нив, тие имаат на...

Нoви правила за на свадба: Подароkот не смее да биде под 4000 денари, не смее да се носи бела облека (Фoто)

Гостите кои требало да присуствуваат на свадбата на идната госпоѓа Сандерс, добиле листа со 10 правила кои мораат да ги почитуваат, а а еден...

Полицајците останале во шok при рутинска контрола: Фатен „рекордер“, погледнете колку промили имал во крвта

Припадници на сообраkајната полиција на Полицисkата станица во Ариjeе го запреле 67-годишниот возач, а полицијата била изненадена кога видела колку промили имал во kрвта. Имено,...
- Advertisement -