fbpx
-6 C
Skopje

НА МУРИЊО ВЕЌЕ НЕ МУ Е БИТНА ТИТУЛАТА, НО СИГУРНО ЌЕ ПОЛУДИ ДОКОЛКУ ГВАРДИОЛА МУ ГО НАПРАВИ ОВА…

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Манчестер Сити денеска е со пораз, Рафаел Бенитез славеше со резултат од 1:0, а Жозе Мурињо му ја приближи титулата на Пеп Гвардиола.

На Сити сега му се потребни уште шест победи до крајот како и математички би ја оверил победата, а тоа може да се случи веќе на 7 април и тоа во големото дерби на Манчестер. До крајот останаа уште 11. кола, Сити има 16 бодови повеќе, доколку наниже шест победи, ќе биде шампион побрзо било него која друга екипа во историјата.

Сити додуша и нема лесен распоред, , следуваат две поврзани дербија, со Арсенал на Емирати и Челси на Етихад, но и Јунајтед во наредното коло ги дочекува „сините“, а две кола потоа и Ливерпул.

Доколку Сити задржи 16 бодови повеќе од Јунајтед, во меѓусебните односи за помалку од месец дена би можел да ја потврди титулата, а тоа би било сценарио кое би го довело Мурињо до лудило.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -