fbpx
0 C
Skopje

На овој хороскопски знак конечно се ќе му оди од рака

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Припадниците на овој хороскопски знак ја сакаат чистотата, манирите, општествените правила и се многу префинети и елегантни во тоа. Тие се праведни и секогаш се борат за вистината, живеејќи бунтовен, но истовремено и нежен живот. Меѓутоа, во изминативе периоди работите не им оделе баш од рака. Важно е да знаат дека тоа нема да трае, бидејќи астролозите предвидуваат многу интересни настани кои им следуваат на луѓето кои припаѓаат на еден од најинтелигентните знаци во хороскопот – Вагата.

Според астролошките прогнози, Вагите ќе имаат шанса да ги решат и да се ослободат од сите пречки и неприлки со кои се соочиле во изминатиот период, особено поради влијанието на планетата Јупитер која ќе остане во знакот на Вагата цели 13 месеци.

Независно на кој знак припаѓаат, луѓето во секоја нова година влегуваат како новороденчиња. Но, сепак збогатени со претходни искуства, соништа, желби, меѓучовечки односи и разни други подвизи. Во претходните неколку месеци, Вагите се соочувале со попроблематични ситуации и морале да ги научат своите лекции на потешкиот начин. Но, благодарение на тој потежок начин тие созреале и станале способни да ги разберат и сортираат сопствените емоции кои ги доживеале во непријатните моменти.

Тие дошле до големи откритија за себе и сфатиле дека во нивниот живот не им се потребни луѓето кои постојано ја црпат нивната енергија. Лекциите ги учеле долго време и постепено се оформувале во личноста која треба да бидат. Сега имаат подобри очекувања од себе и од другите и способни се да сфатат дека се во можност да ги пребродат сите животни предизвици и да научат да бидат поснаодливи од кога било претходно.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТАЖНА ВЕСТ: ИМ НЕМА КРАЈ НА ТРАГЕДИИТЕ: ПОЧИНA ПОЗНАТИОТ ЛЕГЕНДАРЕН ПОРАНЕШЕН КОШАРКАР – Миленко Савовиќ!

Во само неколку дена и трет голем спортист од просторот на поранешна СФР Југославија прерано го напушти овој свет. По ракометарот Златко Сарачевиќ и фудбалерот...

За 3 години жена успеала да заштеди пари за нов стан – нејзиниот едноставен трик стана вирален на интернет

Шери Хауви ги воодушевила сите со својот начин на штедење пари, а на истиот може да штедат сите оние кои што имаат доволно пари...

Фото: Благодарение на добрите луѓе, нема да препознаете како изгледа куќата на Атиџе

Сузана Турунџиева во последно време минува многу време со Атиџе Муратова и станаа одлични пријателки. Сега, таа на својот Фејсбук профил сподели прекрасна вест: „Градежните работи...

Oвој март ќе биде посебен за три хороскопски знаци: На овој знak се ќе му појде од рака

Нов месец, нови предизвици, нови возбудливи денови особено за овие три хороскопски знаци ЛАВ Токму во март ќе се ослободат од предрасудите и конечно ќе...

БГНЕС: Масаkр и линч над Љубчо Георгиевски

Во последните 24 часа, во РС Македонија се одвива масовен и целосно координиран напад против поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски, откако вчера тој предложи свој...
- Advertisement -