fbpx
3 C
Skopje

На овој интересен тандем сигурно се сеќавате, после 16 години повторно се сретнаа на црвениот тепих, а малото момче израсна во згоден маж

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

На овој тандем сигурно се сеќавате. “About a boy” е познатиот филм кој е снимен во 2002 година, каде главните улоги му припаднале на Хју Грант и Николас Холт, односно Вил Фриман и Маркус. После 16 години двајцата глумци повторно се сретнаа и тоа на црвениот тепих на доделувањето на британските Оскари односно наградите BAFTA кои се одржуваат во Лондон.

ФОТО

ФОТО

Хју Грант очигледно е како виното, колку старее толку е позгоден, додека Николас неминовно израснал во прекрасен маж. Господинот Грант кој има 57 години и кој по петти пат ќе стане татко, на доделувањето на наградите пристигна со неговата девојка и мајката на неговото петто дете, продуцентката Ана Еберштајн.

ФОТО

Глумецот во традиционален смокинг позираше пред фоторепортерите, додека неговата партнерка се појавила во необична модна комбинација, фустан и блејзер.

Повеќе за ова на: Tocka.com.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -