fbpx
10 C
Skopje

На Заев му се испушти „Република Македонија“, па се поправи и рече Северна (Видео)

АКТУЕЛНО

Првпат по промената на името на Република Македонија во Република Северна Македонија, македонскиот премиер Зоран Заев го изговори некогашното име на државата, а потоа веднаш се поправи.

Република Македонија од устата на премиерот Заев на 24 секунда од видеото.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -