fbpx
13.8 C
Skopje

На жените во овој хороскопски знак сите им се плашат – тие се најдобри во кревет

АКТУЕЛНО

Жената Скорпија може да напише прирачник за тоа како да се движи, да разговара и да бара да фасциниран човек. Таа е многу шармантна. Само сосема рамнодушен човек нема да реагира на страста во нејзините очи и глас. Без да изговори звук, таа може да зборува за љубовта на сите можни јазици.

Кога ќе се сретне со атрактивен човек, таа знае како да го одвои од друштвото, и тоа се случува многу пред да има време да забележи друга жена. И тој нема причина да се спротивстави. Дури и ако не е многу убава, нејзините големи хипнотизирачки очи ќе ја задушат волјата да се одолее.

Но, жената Скорпија не ги сака досадните партнери и претпочита дарежливи кои можат да ја обезбедат со сите погодности. Нејзината енергија е доволна за неколку жени. Што и да прави, таа има тенденција да претерува. Љубовта е сериозна. Исто како човекот што го претставува овој знак, таа е производ на сопствените страсти.

Нејзината страст за живот постои без оглед на луѓето. Скорпијата може да биде вистинска љубовница која ќе ве заштити пред другите, ќе се бори за вас во најтешките околности.

Тие се спремни да го употребат сето „женско оружје“ – целиот шарм и привлечност со цел да го добијат тоа што го сакаат. Овие дами лесно се заљубуваат и затоа тежнеат кон идејата да имаат повеќе љубовници одеднаш.

Лесно започнуваат разговор, посветени се на своите цели и способни се со шарм да ги маѓепсаат сите што ќе бидат во нивна близина. Тие се нешто како љубовен пијалак – штом ги пробате, веднаш ќе полудите за нив.

Таа е егзотична и неверојатно привлечна, длабока и немирна како морето. Неа ја краси неверојатна интуиција, па силно ја привлекуваат окултните или духовни искуства кои ѝ нудат некаков вид длабок увид. Таа е директна, брилијантна, бестрашна и тврдоглава, па токму затоа и ќе успее да ја надмине секоја препрека во нејзиниот живот. Погледнете зошто таа се издвојува од останатите хороскопски знаци…

Фатална заводничка и лојална пријателка

Приказните за застрашувачко љубоморната природа на Скорпијата се само мит. Тие навистина можат да покажат силна љубомора како никој друг знак, но тоа е само затоа што и најбезопасниот флерт со друга личност го сметаат за неверство. Од партнерот го бараат она кое и самите му го даваат – целосна верност и лојалност. Тие за својот партнер се подготвени да направат сè, па затоа и ќе го бранат доколку некој говори нешто лошо за него.

На Скорпијата ѝ е потребен храбар партнер кој ќе може да ѝ се спротивстави, но и да ѝ овозможи на моменти таа да биде машкото во врската. Во креветот се вистински Амазонки – имаат високо либидо, силна страст и сакаат да овозможуваат, но и да добиваат сензуални задоволства. Често за свои партнери ги одбираат Овните или Девиците, но најдобро се согласуваат со Биковите.

Жената Скорпија може да биде најдобар пријател на светот или најлош непријател. Лојалноста им е една од најважните нешта во животот, а предавството никогаш не го забораваат. Ако ѝ докажете дека сте ѝ благодарни пријатели, таа засекогаш ќе остане покрај вас. Таа исто така ги чува сите видови тајни, исто како да заштитува мало богатство.

Пријателствата ги одбира внимателно бидејќи според неа не секој е квалификуван да биде нејзин пријател. Страста управува со нивниот живот, па затоа можат подеднакво силно и да љубат и мразат, но многу ретко ги покажуваат своите чувства. Никогаш нема да заборават доколку некој не бил добар со нив и без сомнение со тек на време ќе му/ѝ се одмаздат.

Првото нешто што ќе го забележите кај Скорпијата е нејзиниот интензивен, скоро рендгенски поглед. Неа ја краси фатална убавина, а кога ќе влезе во просторија сите очи се насочени кон неа. Најчесто имаат темна коса, сензуални усни и заводлив глас. Тие се мускулести, цврсти и издржливи. Имаат остар израз на лицето.

Скорпиите ги следат најновите трендови, но не се робови на модата. Тие се познати како трендсетерки, па ако одлучат да носат розово, сите околу нив ќе го направат истото. Скорпијата е елегантна и заводлива, знае што ѝ стои добро, а што не и не се плаши да носи облека која ќе ги истакне нејзините физички атрибути. Особено многу обожава долна облека, што совршено одговара со нејзината природна склоност да проникне длабоко под површината. Најсекси се чувствува во свилена и сензуална долна облека со црна или темно црвена боја.

Кога еднаш ќе бидете боцнати од жена Скорпија, никогаш повеќе нема да бидете исти! Со оглед на тоа што ова е најмистериозната жена во Зодијакот, сигурно веќе сте доживеале моменти на фрустрација затоа што погрешно сте ги разбрале нејзините ненамерно остри зборови и дела.

Она што треба да го знаете е дека жената Скорпија е многу чувствителна и иако сака жестоки дебати, тоа е најмногу поради страсниот секс за смирување што следи потоа. Таа е неверојатно храбра и има доста возбудлив начин на живот. Нејзината природа е прониклива и досетлива и таа внимателно ја проценува ситуацијата пред да се впушти во што било.

Без никаков проблем, како на шега, ги совладува сите препреки што ќе ѝ се најдат на патот. Таа е независна и знае како да се грижи за себе. Ако решите да се придружите на нејзиното животно патување, ќе ја доживеете највозбудливата авантура што можете да си ја замислите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -