fbpx
2.8 C
Skopje

Наде од Шведска е вистинска Македонка и патриот

АКТУЕЛНО

Кога ме избра Шведска да бидам дел од шведската репрезентација во шах на светско првенство им го реков следново.
Ако во случај ми падне да играм против македонец, да знаете дека ќе се предадам.

Не заради македонецот, туку заради Македонија. Од тој ден, на мои 16 години, ме осуди цела шаховска елита од Шведска.

Пак истото би го сторила. Македонија од секогаш ми била на прво место, во секое поле.

Фото: Фејсбук

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -