fbpx
4.8 C
Skopje

Надвор од сите кралски правила: Синот на Норвешката принцеза во врска со топлес модел (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Кога припадник на кралско семејство ќе избере девојка која е комплетно „несоодветна“ и поради неа се спротивставува на сите, тогаш тоа ви изгледа како вистинска љубов, зарем не?

Љубовта на Мариус Борг Хоби, синот на норвешката принцеза Мете Марит, во многу потсетува на она меѓу принцот Хари и Мерган Маркл.

21-годишниот припадник на кралското семејство ја избра Јулијана Снекистад, со оглед на тоа дека е модел, особено за топлес изданија, таа е „несоодветна“ за кралското семејство.

Но, очигледно инспирирани од ситуацијата со британското семејство, припадниците на норвешкото кралско семејство јавно соопштија дека го почитуваат изборот на својот 21 годишен син.

Голите фотографии на идната норвешка кралска снаа кружат во медиумите исто како што е ситуацијата со Меган Маркл.

Иако Мариус на своја 20 годишна возраст се откажа од кралските обврски, тешко е да не живее под будното око на јавноста.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -