fbpx
-1 C
Skopje

Најакиот момент на свеченоста: Модриќ не му дава на Меси да дише ни на церемонијата на ФИФА

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер на светот во 2017. година на свечената церемонија во организација на ФИФА во Лондон.

Португалецот титулата ја освои во конкуренкција со Лионел Меси и Нејмар, а слободно можеме да кажеме дека доминираа членовите на Реал. Така Зинадин Зидан е прогласен за најдобар тренер на годината, додека дури пет играчи на Кралевите се изберени во идеалниот тим на годината. Лука Модриќ ја бранеше честа на Балканот и веќе трет пат во низата е во идеалната екипа. По доделувањето на наградата стигнаа пофалби на сметка на сјајниот Хрват. Сепак, поранешниот фудбалер на Динамо, Тотенхем се најде во центарот на вниманието поради една фотографија која набрзо стана вистински хит на социјалните мрежи. Имено, додека фотографот го сликаше Меси фотографијата доби сосема друг ефект.

По објавата имаше многубројни коментари, а ние ги издвоиме најдобрата.

“Модриќ сериозно ја разбрал улогата да не го пушта Меси од вид“

Фото

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...
- Advertisement -