fbpx
7 C
Skopje

Најбизарните сексуални обичаји ширум светото

АКТУЕЛНО

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Кога ќе се спомене секс и сексуални односи веднаш се наметнува ова како некоја табу тема. Сепак тоа не било така од секогаш, барем во некои помали средини, племиња каде што сексот се сметал за некој вид на ритуал.

Во минатото во хавајската култура во пракса важел обичајот да се дават имиња на сопствените гениталии. Членовите на кралството и народот имале песни со кои ги опишувале своите полови органи.

Во древен Египет се верувало дека текот на реката Нил предизвикува  ерекција на богот Атум. Па поради тоа фараоните имале ритуал на мастрибација во водите на славната река.

Народ Гуарџиро од Колумбија има интересен начин на забава. Во  церемониалниот танц, девојќите можат да подметнат нога на некое момче. Ако тоа го сторат тогаш нивниот танц мора да заврши со секс.

Жителите на малиот остров Инис Биаг на брегот на Ирска спаѓаат во најзатворените друшва кога станува збор за сексуалните активности. Возрасните луѓе не го соблекуваат до крај долниот веш ниту за време на сексуалниот однос бидејќи сметаат дека сексот е лош за нивното здравје.

Во Средниот век црквата дошла до заклучок дека мисионерска поза е единствена правлна положба за сексуален однос.

Одредени племиња на Хималаите практикуват дека сите браќа делат една сексуална партнерка. Така немаат многу деца со оглед на тоа што немаат можност да издржат поради суровите животно услови.

На некои острови во Полонезија било сосема нормално да се посматраат родителите додека имаат однос. Децата спиеле во соба со своите родители и биле присутни за време на нивните сексуални односи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ефтов: Заев и Мијалков играа нечесено еден спрема друг, едниот сакал да го апси, а другиот не сакал реално да се смени Мицкоски

Според Васко Ефтов, Мијалков глумел дека сака да го смени Христијан Мицкоски. Тој во својата најнова емисија прави своја анализа на најновите случувања во...

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Раздорот во ДУИ почна да го зема својот данок: Падна првата оставка

Во писмото, ексградоначалникот на Чаир вели: „Со намера да не создадам забуна кај ниту еден мој колега во Собранието, а воедно и да дадам...

Голема тага во домот на балканската дива Карлеуша

Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината...

Љубчо Георгиевски кажува на кој јазик пишувал Гоце Делчев

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја....
- Advertisement -