32 C
Skopje

Најдобрите ВИЦОВИ на сметка на Реал Мадрид

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Реал Мадрид беше нокаутиран на домашен терен од Ајакс со 1:4 и со вкупни 3:5 „кралевите“ се елиминирани од Лигата на Шампионите, натпреварување кое рекордни три години по ред го освојуваа.

Ваквата елиминација ја чекаа ривалите на Реал Мадрид, кои веднаш се впуштија во акција со сарказам и шеги на сметка на „кралскиот“ клуб. Нема што, мора да признаеме, некои од нив се навистина креативни.

„Го наполнија како гласачка кутија во Сарај“, е еден од коментарите. Додека друг гласи: „Се беше океј, само тактиката ја згрешивме“.

По двата порази на „Сантијаго Бернабеу“ од Барселона во рок од неколку денови, имаше шеги од типот: „Стадионот „Сантијаго Бернабеу“ е тренинг центар на Барселона.

Вечерва пак продолжи тој мајтап: „Вечерва Барселона му го позајми својот тренинг центар на Ајакс, славниот „Сантијаго Бернабеу“.

И секако за крај, легендата не може да не каже свое мислење за ситуацијата, Амди Бајрам:

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -