fbpx
-3 C
Skopje

Најголемата љубов на Влатко Илиевски, Натали: Знаевме дека немаме иднина!

АКТУЕЛНО

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Починa “ШЕРИФ” Тоти – ТРАГЕДИЈА ВО РИМ

Енцо Тоти, татко на Франческо Тоти, почина на 76-годишна возраст. Тој беше пациент со срце, а кoроната го чинеше живот. Енцо го доби прекарот „Шериф“. Од...

Лидијa Димовa најави прес-конференција

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, најави конференција за печат. -Во врска со написите, кои деновиве беа пласирани на...

Филипче денес порано ги објави резултатите: Еве ги бројките по градови

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96,Куманово 5, Штип 7, Прилеп 1,...

 

Замина најубавото момче од естрада, најпрекрасните светли очи – беше честиот коментар на социјалните мрежи, посветен на поп и рок, пејачот Влатко Илиевски (33), по неговата ненадејна смрт на почетокот на месецов. Уште од кога се појави на сцената, како вокалист на групата „Морал“ тој стана миленик на девојките и го доби епитетот за најпосакувано момче на нашата музичка сцена. Сепак, и покрај тоа што девојките буквално го облетуваа, неговиот љубовен живот постојано како да беше во сенка. Го поврзуваа со негови колешки, со водителки, модели…

Илиевски не беше личност која ќе ги демантираше медиумите или пак ќе влезеше во конфликт поради објавени шпекулации. Оставаше народот да одбере во која вистина ќе верува и во повеќето случаеви се испоставуваше дека сепак, се било само борба за читаност, маркетинг…

Но летото во 2014 година, на изненадување на оние кои што добро го познаваа, Влатко заблеска во едно ново, поинакво светло и за првпат гордо во јавност ја покажа девојката која што го освои. Следуваа заеднички романтични фотографии на неговиот Фејсбук профил, изјави за медиуми во кои што вели дека е пресреќен и ја нашол девојката која ги има сите карактеристики кои тој сака да ги поседува неговата партнерка, заедничко појавување на музичкиот фестивал „Макфест 2014’“

Натали Башоски беше таа, девојката која се најде во центарот на вниманието тој период, а медиумите пишуваа детали за нивната љубов.

Родена во Холандија, од татко македонец и мајка холанѓанка, на седум годишна возраст се преселила во Македонија, каде останала да живее се додека не заминала на факултет во Њујорк.

Дека љубовта со Натали, која е фотограф, остави траг во животот на Влатко, кажува и песната „Коса плава луда глава“ која пејачот ја отпеа набргу откако ја прекинаа врската, а за која се коментираше дека е за Натали.

Целиот текст можете да го прочитате на ФОКУС.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

42 активни случаи на ковид кај учениците и 65 кај наставници

Министерството за образование и наука информира дека заклучно со 12 часот денеска, вкупно има 42 активни случаи на КОВИД-19 кај учениците и 65 кај...

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Скопјанка за битката со коронавирусот: Ова искушение ме научи дека љубовта кон семејството е највредното нешто

Скопјанката Билјана Тасева е училителка во основното училиште „Љубен Лапе“ во Скопје и таа е еден од пациентите кој ја добил „битката“ со коронавирусот....

Д-р Даниловски: Во јавниот превоз гледаме луѓе натискани како сардини

Ако споредиме колку млади се дружат навечер, се спроведува без мерки на заштита и ако споредиме колку луѓе одат на работа со јавен превоз,...

Границите со Грција остануваат затворени за нас – новата забрана трае до 25 октомври

Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври, откако двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања...
- Advertisement -