fbpx
29.8 C
Skopje

Најголемата љубов на Влатко Илиевски, Натали: Знаевме дека немаме иднина!

АКТУЕЛНО

 

Замина најубавото момче од естрада, најпрекрасните светли очи – беше честиот коментар на социјалните мрежи, посветен на поп и рок, пејачот Влатко Илиевски (33), по неговата ненадејна смрт на почетокот на месецов. Уште од кога се појави на сцената, како вокалист на групата „Морал“ тој стана миленик на девојките и го доби епитетот за најпосакувано момче на нашата музичка сцена. Сепак, и покрај тоа што девојките буквално го облетуваа, неговиот љубовен живот постојано како да беше во сенка. Го поврзуваа со негови колешки, со водителки, модели…

Илиевски не беше личност која ќе ги демантираше медиумите или пак ќе влезеше во конфликт поради објавени шпекулации. Оставаше народот да одбере во која вистина ќе верува и во повеќето случаеви се испоставуваше дека сепак, се било само борба за читаност, маркетинг…

Но летото во 2014 година, на изненадување на оние кои што добро го познаваа, Влатко заблеска во едно ново, поинакво светло и за првпат гордо во јавност ја покажа девојката која што го освои. Следуваа заеднички романтични фотографии на неговиот Фејсбук профил, изјави за медиуми во кои што вели дека е пресреќен и ја нашол девојката која ги има сите карактеристики кои тој сака да ги поседува неговата партнерка, заедничко појавување на музичкиот фестивал „Макфест 2014’“

Натали Башоски беше таа, девојката која се најде во центарот на вниманието тој период, а медиумите пишуваа детали за нивната љубов.

Родена во Холандија, од татко македонец и мајка холанѓанка, на седум годишна возраст се преселила во Македонија, каде останала да живее се додека не заминала на факултет во Њујорк.

Дека љубовта со Натали, која е фотограф, остави траг во животот на Влатко, кажува и песната „Коса плава луда глава“ која пејачот ја отпеа набргу откако ја прекинаа врската, а за која се коментираше дека е за Натали.

Целиот текст можете да го прочитате на ФОКУС.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -