fbpx
15 C
Skopje

Најнова вест – Отворен оган кон полицаец во Скопје

АКТУЕЛНО

Необична и крајно чуда ситуација се случила денес во главниот град на државата, како што пренесуваат повеќе медиуми, преземајќи информација од МИА.

Наводно, разбојници сакале да ограбат објект, при што на лице место имало полицаец, кој се обидел да реагира.

Во СВР Скопје денеска е пријавено дека во 17:00 часот на ул.„Методија Митевски” пред продажен објект, полицискиот службеник Ј.Ј., кој во моментот не бил на работа, се обидел да запре две лица за кои се посомневал дека ќе извршат кривично дело во објектот.

Како што потврдија за МИА од МВР, кон полицаецот бил испукан проектил од огнено оружје, при што тој се здобил со повреда во раката и бил префрлен во здравствена установа за укажување на лекарска помош

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -