fbpx
-1.3 C
Skopje

НАЈНОВО: ГОЛЕМАТА ЅВЕЗДА СЕ ВРАЌА НА САН СИРО?

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Пато повторно во Милан?

Некогашната голема надеж на бразилскиот фудбал, Александре Пато, во моментов игра во далечната Кина каде што настапува за екипата Tijanin Quanijan.

Пато во Кина замина минатата зима после само шест месеци поминати во Виљареал. Бразилскиот напаѓач не може да ја одбие богатата понуда иако многу веруваа дека со игрите во шпанскиот клуб повторно може да се врати на голема сцена.

Овој напаѓач најдобри натпревари пружаше во дресот на Милан за кој одигра 150 натпревари и постигна 63 гола. Меѓутоа, зачестените повреди го одалечија од првиот тим, по што Пато одлучи да се врати во Бразил. Но, се чини дека Бразилецот не би имал ништо против да повторно заигра за Росоњерите.

“Милан е мојот дом. Тогаш прв пат заиграв за Бразил и клубот ми даде можност да бидам познат ширум светот. Добив шанса да играм во Европа, да освојувам трофеи и да бидам дел од екипа која беше составена од прекрасни играчи. Се надевам дека ќе се вратат таму каде што припаѓаат – во врвот! Дали ќе се вратам еден ден? Сега играм во Кина и сум среќен, но никој не знае што може да се случи во иднина. Ако дојде понуда сериозно би размисил за тоа“, рече Пато.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фото: Ова се браќата на Јелена Карлеуша кои умешно ги крие од јавноста

Kaрлеуша отворено зборува за многу приватни работи, лични проблеми, па дури и интимни нешта кои не се за во јавност, но своите браќа Иван...

Заев се огласи доцна во ноќта: Опасно, срамно и неодговорно е однесувањето на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Обидите да се блокира работата на Собранието, во услови на светска пандемија од КОВИД-19, не е политика. Тоа е опасно, срамно и неодговорно однесување. Очигледно...

Луѓето кои ќе одбијат да се вакциниираат ќе добијат низа забрани: Без потврда нема да може да посетуваат ресторани, кафулиња, кино сали

Британски министер порача дека луѓето кои ќе одбијат да се вакцинираат против коронавирус нема да може да се вратат во нормала, односно без потврда...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Апел до Шилегов од отец Оливер: Ве замолувам како родител, помогнете да го спасиме животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...
- Advertisement -