fbpx
11.8 C
Skopje

Најзгодниот турски актер e по потекло од Македонија

АКТУЕЛНО

Познатиот турски актер Џан Јаман по кого жените лудуваат откри за него непознати детали.

Имено, тој призна дека отсекогаш го привлекувал вниманието на девојките и дека глумата му била страст од најмали нозе.

За турскиот портал „Хуриет“ вели дека неговата баба била од Македонија.

„Ние одамна сме во Истанбул и нашето семејство е семејство на адвокати, но корените ми се од Македонија, од таму е баба ми“, вели тој зa порталот

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -