fbpx
6.8 C
Skopje

Направија вистинска ДРАМА, но се било една голема лага: Јутјуберот Ритко Мемедов штотуку се вклучи во живо со Ваберто и признаа се

АКТУЕЛНО

Популарниот јутјубер Ритко Мемедов од Битола кој има по стотици илјади прегледи на своите видеа на Јутјуб деновиве објави видео во кое тврди дека неговиот најдобар другар Ваберто бил xomoсekсуалец.

Тој во видеото буквално објаснува животни ситуации во кои тој наводно се нашол со неговиот пријател. Го обвинува дека се шминкал како жена, а зборува и за тоа дека тој земал негови патики и гардероба која го замолува да ја фрли и да си купи своја.

Сепак оваа драма, ова видео кое има над 60 илјади прегледи како што претпоставуваа многу е само една голема лага односно како што велат тие еден експеримент за да видат кои им се вистинските пријатели и поддржувачи, а кои хејтери.

На ова видео одговори и Даутовски на својот јутјуб канал

Но сепак денес тие двајца се појавија во заедничко видео во живо на Инстаграм каде што ги поздравија сите свои пријатели и поддржувачи, но и сите оние кои како што велат биле тука само за сеир и кои си го покажале своето вистинско лице.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -