fbpx
1 C
Skopje

Нашите функционери имуни на странски вирус

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Го читавте новиот Протокол за патување на нашите избрани носители на јавни функции надвор од државата? Немате потреба !!!
Не губете време. Нема ништо ново што веќе не го знаеме на памет од кампањата Седи дома!!! Епа сега дајте објаснување зошто ние не можеме да одиме во странство и да се враќаме дома без задолжителен државен карантин од 14 дена, а тие „од Бога“ избраните можат да одат и да се враќаат и се задолжени само да потполнат изјава. Значи ли дека изјавата има исцелувачка моќ или пак нашите функционери имаат стекнато имунитет и имаат антитела? Ако е второто, барем нека донираат крвна плазма за заболените од вирусот. Барем да имаме една корист од нив. И онака цело време ни ја цицаат крвта. Вака барем ќе ни дадат донација за наши пари.

Она на што се задолжени и онака да го прават сега во Македонија, Владата им го сервира како нов Протокол и задолжително однесување во странство. Останува само нејасно препораката да не се користи јавен престој или такси во местото на престој, дали значи да си земаат rent-a car или пак да одат пеш? Колку што ги знам нашите политичари, тие на наш грб ќе си купат и возила таму, само да се запази правилото на дезинфекција и држење растојание.

Повторно измислена топла вода, како и за се до сега. Буквално се копираат препораките на СЗО иако многу од нив не држат вода во реалноста. Па затоа и ќе имаме втор и трет бран и ќе имаме мал милион болести конкретно поврзани со вирусот. На крајот наместо колективен имунитет, ќе имаме зголемен број на сите други болести и поголема смртност. Ама нека биде сѐ во корист на науката. Сепак сите научни тврдења треба да се поткрепени во реалниот живот.

За обичниот граѓанин, останува мајка МАКЕДОНИЈА!!! Нема да има летување во странство, ама ќе има запознавање на убавините на својата татковина и уживање во истите.

Автор: Перица Спасовски, претседател на ГДУ-Куманово

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...

НOВA ТАЖНА ВЕСТ во Македонија: На 58 годишна возраст починa познатиот битолчанец и еден од основачите на навивачката група “Чкембари”

Прочитај повеќе во продолжение - тажна вест На 58-годишна возраст почина Вања Георгиевски, еден од основачите на навивачката група „Чкембари“. Георгиевски беше постојан посетител на...

Венkо се огласи и kажа зошто Србија побрзо добила вакцини: Тие се единствената земја во регионот во која има локално претставништво на Фајзер

Не постои законска пречка за прием на вакцините против Ковид-19 во нашата земја. Првите дози на вакцината „Фајзер“ која е договорена во директни преговори...

Избувна пoжaр во зградата на најголемиот производител на ваkцини

Прочитај повеќе Во продолжение подолу и ВИДЕО Пожарот го гаснат 15 пожарникари, соопштил началникот на противпожарната служба. Три лица биле спасени од зградата, а причината за пожарот...
- Advertisement -