fbpx
6 C
Skopje

Професорка завршила со двајца ученици – им давала да мамат на тестови и ги убедувала да спијат

АКТУЕЛНО

Професорка по англиски јазик, 25-годишната Кимберли Мејсмур завршила со двајца ученици на 17-годишна возраст, а на едниот и му помогнала да мами на тестови. Меѓутоа, таа сепак успеала да избегне да заврши зад решетки, па наместо тоа добила три години условно.

Нејзиното блудно однесување изглегло во јавност откако своите доживувања му ги раскажала на еден ученик, кој потоа тоа му го пренел на директорот. Директорот целиот случај го пријавил во полиција, пишува британски Mirror. Аферата со учениците се случила измеѓу октомври 2013 и јануари 2014 година, а Кимберли Мејсмур веднаш после тоа била суспендирана од училиштето во Северна Каролина. Кимберли со еден од учениците била во подолга врска, додека со другиот била исклучиво поради забава.

Таа добила условна затворска казна откако била обвинета за сексуално искористување на малолетник, помагање на ученик во мамење на тестови.

Казната од 12 месеци затвор била заменета во корист на три години условна казна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -