fbpx
26.8 C
Skopje

Навивач во знак на поддршка на Ивановиќ го истетовира неговиот лик!

АКТУЕЛНО

Бранислав Ивановиќ денеска се врати на терен после подолга пауза. Тој ќе заигра против Боливија и тоа на позицијата десен бек, а некогашниот капитен на Србија ќе има и голема поддршка од трибините. Сепак, постои еден навивач кој на специфичен начин ја пружа поддршката на Бане.

Тој го истетовира неговиот лик на листот на ногата, а потоа истакна:

– Тоа е мој вид на поддршка за играчот кој доживеа голема неправда.

 

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -