24 C
Skopje

Не бриша стакла, ниту пак проси, туку е првиот семафор-келнер во светот (Видео)

АКТУЕЛНО

Овој дечко елегантно си ја врши својата работа која и не е баш легална, поради само една и единствена причина.

Почнав да го работам ова кога мојата мајка се разболе, па сите обврски вклучително и заработувањето за живот остана на нас, децата. Решив да продавам вода на семафорите, а ја напуштив и работата во аптеките. Сега само продавам вода, односно не сум перач на стакла или не просам, туку нормално си продавам вода на семафор и од тоа заработувам.

Сепак, продавањето вода на семафор не е легална, па затоа овој дечко внимава на инспекции за работното време. Погледнете како изгледа работата на овој бразилец.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цаца Биљановска поднела приговор за казната од 10.000 евра, денеска се појави во суд

Поранешната директорка, а сега докторка на Кожната клиника, Нина Цаца Биљановска поднела приговор на предлогот на Обвинителството да биде казнета со 10 илјади евра...

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со...

Се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во...
- Advertisement -