fbpx
-5 C
Skopje

НЕ ЧЕКАШЕ ДОЛГО ЗА ДА МУ ОДГОВОРИ: НИЕ КЛОВНОВИ? ТОЈ ВЕРОЈАТНО МИСЛЕШЕ НА СЕБЕ…

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Тоа што не скокам на теренот како кловн не значи дека сум ја изгубил страста за фудбалот односно мојата работа. Мене ми е подраг мојот начин, зрел и подобар за мојот тим. Ова во четврток за медиумите го изјави тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо.

Одговор не требаше да чека многу долго, бидејќи му одговори тренерот на Челси Антонио Конте

“Ние кловнови? Мислам дека Мурињо зборуваше за себе во минатото. Некогаш луѓето многу брзо забораваат што правеле во минатото“, рече Конте, кој го боцна и тренерот на “топчиите“ Арсен Венгер кој тврди дека судиите често донесувале погрешни одлуки кои биле на штета на Арсенал.

“Венгер нека го погледне натпреварот повторно, ќе види дека имаат среќа со судските одлуки. Ја би можел да зборувам за судските одлуки цел месец. Но, не сакам, бидејќи мораме да покажеме респект спрема нивните одлуки. Начинот на Венгер не е добар“, рече Конте.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -