-1 C
Skopje

Не е дел од „Ел Класико“, но не можеше да не искоментира – Роналдо упати порака

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Денеска „Камп Ноу“ и Каталонија се во центарот на вниманието на фудбалската спортска јавност, а причината за тоа е големото дерби меѓу шпанските гиганти Барселона и Реал Мадрид.

Ова е дуел во кој двата состави посакуваа победа, победа која може комплетно да ја промени оваа сезона, да даде дополнителна самодоверба и храброст во мисијата за оставрување на сите зацртани цели, а тоа се титулите. Барса средбата ќе ја започне со 18 бода, Реал со 14, меѓутоа кога се во прашање дуелите меѓу овие два противници тоа воопшто нема некое влијание со оглед на големото ривалство и желбата да се надигра противникот по секоја цена.

Ова дерби по долго години ќе биде без Лионел Меси и Кристијано Роналдо, првиот го пропушта поради повреда, вториот за тоа штп повеќе не е дел од „кралевите“. Меѓутоа токму Португалецот испрати една јавна порака до својот поранешен клуб притоа посакувајќи му среќа и славје на „Камп Ноу“.

-Имам голема почит кон Барселона, ама го носам Реал Мадрид во срцето. Поради тоа се надевам дека денешниот ден ќе биде среќен за Реал, -истакна Роналдо за „Ас“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...

Брнз: Разочарани сме што Бугарија го блокира прогресот

Се надеваме дека Северна Македонија ќе продолжи со процесот на пристапување кон Европската Унија. Многу јасно ја кажавме нашата желба да ја видиме првата...

Се ближи крајот на моторите со внатрешно согорување

Британскиот премиер Борис Џонсон потврди дека од 2030 година ќе биде забранета продажбата на нови автомобили со мотори со внатрешно согорување, иако властите во...

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Богојески за бугарската министерка за надворешни: Жалам што госпоѓата Захариева се наоѓа во состојба на тешко психичко пореметување

Премиерот на Македонија, Зоран Заев во денешна изјава за медиумите говореше за можна средба со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов и проблемите кои се...
- Advertisement -