fbpx
-2.9 C
Skopje

Не е само Анчелоти, уште едно големо тренерско име опција за наследник на Монтела

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Медиумите од Италија пренесуваат дека Милан разгледува уште едно големо тренерско име како опција за наследник на Винченцо Монтела, со клупата на Сан Сиро се поврзува легендарниот Марчело Липи

По двата порази на стартот од сезоата, веднаш се појавија гласини за отказ на Винченцо Монтела.

Милан изминатово лето потроши преку 200 милиони евра на дури 10 нови засилувања, па лидерите на клубот очекуваат подобри резултати.

Откако Карло Анчелоти доби „клоца“ од Баерн Минхен, искусниот стратег веднаш се поврза со клупата на Сан Сиро.

Но тој не е единствена опција, медиумите од Италија пишуваат дека уште една големо тренерско име е на листата со желби.

Се работи за легендарниот Марчело Липи, кој во моментов е селектор на Кина.

Изминативе недели тој често е во Италија и следи натпервари од Калчото, а беше забележан на трибините и на средбата помеѓу Милан и СПАЛ.

 

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

НАЈНОВИ ВЕСТИ: Судир меѓу автобус и две возила кај шумарсkи факултет во Скопје

Според изјавата на возачот на автобусот дадена на внатрешната контрола на ЈСП Скопје, стои во соопштението, незгодата се случила околу 15 часот во момент...

Љупчо Николовски со убава вест за граѓаните на источна Македонија

Работната сабота ја завршуваме доцна, но со повеќе одлуки на Владата во интерес на граѓаните. За капиталниот проект во македонскиот Исток, брана на река Отиња...

AМЕРИКАНСKАТA ВОЈСKА НА НОЗЕ : Се очекуваат протести од вooружени приврзаници на Трамп(ФОТО

НАЈНОВИТЕ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА И СВЕТОТ Сите 50 држави во САД и областа Колумбија се во состојба на итен повик викендов поради можни насилни...

СИТЕ ПРИСУТНИ НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ ЕВАКУИРАНИ: Причината следна

Неколку сектори на аеродромот се затворени поради постапката на полицијата, која побарала од граѓаните да не ги споделуваат снимките од овој настан на социјалните...

Сooбраkajka во Скопје: При судир на два автомобили на ул Јадранска магистрала со тешkи повреди се здобила скопјанka

Најнови вести: Пропаднавме во бездна: Замрзнати лица, очаен пораз на Маkедонија Најново: Еве во кој град е најстудено денес во Македонија Во продолжение веста Скопјанка се здобила...
- Advertisement -