35 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Николовски во Велес: Ја бараме вашата доверба за чист мандат и уште поголеми успеси

При денешната посета на Велес, генералниот секретар на СДСМ и носител на листата за пратеници во ИЕ 3, оствари средба со граѓаните и го...

Заев најави 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот...

Филипче: Не отидовме на кино со Јане, но барем после четири месеци се видовме

Можеби коронавирусот нѐ спречи да одиме во кино со Јане, но денеска после 4 месеци конечно се видовме!, пишува на Фејсбук министерот Филипче. „Секоја дружба...

Љупчо Николовски објави семејна фотографија и раскажа анегдота поврзана со него

1992 или 1993 година бев трето или четврто одделение. Во секое семејство се играше лото. Еден ден си напишав среќни броеви и бидејки родителите...

Не е само изгледот во прашање: Овие карактерни особини кај жените ги привлекуваат мажите

Сите мажи првенствено се заинтересирани за физичките атрибути на жената. Меѓутоа, откако ќе ги „измеркаат“ нејзините атрибути, она што им го привлекува вниманието е карактерните особини на жената.

Што е тоа што ги привлекува мажите кај понежниот пол?

Смисла за хумор: Секој сака личности кои имаат позитивна енергија и оптимизам во себе. Затоа, мажите ги привлекуваат жени кои имаат смисла за хумор, бидејќи знаат да ги опуштат и насмеат.

Поглед: Многу мажи мислат дека жената најдобро заведува со погледот. Некои ги привлекува таинствен и срамежлив женски поглед, но има и онакви кои преферираат строг и жесток поглед.

Интелигенција: Скоро сите мажи сакаат крај себе паметна жена. Иако некои од нив тврдат поинаку, интелигенцијата е посебно секси особина. Интелигентните жени се интересни личности и одлични соговорници, но и забавни во кревет.

Манири: Жената не мора да биде светица, но мора да се однесува пристојно. Мажите не сакаат жени кои се прегласни и наметливи. Добрите манири се одличен начин за да им оставите добар впечаток.

Добар слушател: .Жените кои внимателно го слушаат својот соговорник се многу привлечни. Мажите сакаат кога сето внимание е насочено кон нив.

Latest Posts

Николовски во Велес: Ја бараме вашата доверба за чист мандат и уште поголеми успеси

При денешната посета на Велес, генералниот секретар на СДСМ и носител на листата за пратеници во ИЕ 3, оствари средба со граѓаните и го...

Заев најави 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството и руралниот развој

Три години СДСМ преку владата што ја предводи покажува што значи вистинска грижа за земјоделците. Со одговорни и чесни политики, го вративме достоинството на нашиот...

Филипче: Не отидовме на кино со Јане, но барем после четири месеци се видовме

Можеби коронавирусот нѐ спречи да одиме во кино со Јане, но денеска после 4 месеци конечно се видовме!, пишува на Фејсбук министерот Филипче. „Секоја дружба...

Љупчо Николовски објави семејна фотографија и раскажа анегдота поврзана со него

1992 или 1993 година бев трето или четврто одделение. Во секое семејство се играше лото. Еден ден си напишав среќни броеви и бидејки родителите...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.