fbpx
-3 C
Skopje

Не и го одобриле кредитот, па му се „отворила“ на банкарот – дали успеа? (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Јулија Кузмина влегла во банка во Казан, кој е главен град на Република Татарстан и еден од најголемите градови во Русија.

Сакала да подигне кредит за да купи автомобил. Ги пополнила формуларите но ја одбиле бидејќи процениле дека е „неподобна“. Јулија тогаш се одлучила да разговара со менаџерот во банката.

За да го убеди да и даде кредит, таа се соблекла и му ги покажала градите.

Видеото неодамна е објавено на руската социјална мрежа ВКонтакте. Јулија е снимена како седи спроти младиот менаџер. Откако и го одбил барањето, таа станала и почнала да се соблекува. Го соблекла горниот дел од облеката и градникот.

Младиот менаџер станал и го дал капутот и ја испратил надвор од банката.

Јулија за „Дејли Меил“ потврдила дека се соблекла пред менаџерот и рекла дека треба да имаат разбирање бидејќи е во тешка ситуација. Некои шпекулираат дека Јулија е стриптизета но тоа не е потврдено.

https://youtu.be/-2oi2AuUFqI

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -