fbpx
13 C
Skopje

„Нè излажаа“ Исплива нова снимка од Ѓоковиќ од кобниот потег: Навивачите изреволтирани поради историската неправда

АКТУЕЛНО

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...

Навивачите на Новак Ѓоковиќ не можат да се помират со фактот дека најдобриот тенисер во светот е дисквалификуван од УС-опен.

Сметаат дека одлуката на супервизорите на натпреварот е скандалозна, неправедна и дека Србинот едноставно не го доби третманот кој го заслужува.

Да потсетиме, Новак е дисквалификуван од натпреварот поради тоа што за време на истиот со топче случајно удри линиски судија. Иако беше јасно дека српскиот ас немал намера да повреди некого, после кратка дискусија донесена е одлука да биде дисквалификуван од натпреварот.

Главниот судија Соред Фримен рекол дека дисквалификацијата била неизбежна, бидејќи одлуката се заснова на фактот дека Новак удрил со топчето од бес. Сметаат дека Новак неодговорно, во бес, на опасен начин удрил со топчето.

Навивачите на првиот рекет објавиле снимка која докажува дека тоа не е вистина. Точно е дека Србинот ја погодил судијката, но кога ќе се прегледа снимката, на сите им е јасно дека казната била престрога.

На снимката убаво се гледа дека Ѓоковиќ не удрил со топката ‘бесно’, туку дека ја извадил од џеб и им ја фрлил на собирачите на топчиња на крајот од гемот, како што прави секогаш. Поради сплет на несреќни околности, завршила во вратот на линиската судијка, која не изреагирала на соодветен начин.

„Сè уште се обиувам да видам како тоа луѓето дефинираат ‘бес’, ‘лутина’, ‘силина’, на снимкава“, се запрашала една навивачка на Новак, која објавила интересна снимка.

Многумина се согласиле со неа.

„Му благодарам на Бога што постои технологијата. Новата снимка одблизу покажува што се случило. Тука се гледа како Ноле ‘во бес’, ‘силно удира’ со топчето и ја погодува судијката. Па, тоа беше крајот на гемот, имаше топче во џебот и им го врати на собирачите. Нè излажаа! Ве молам, споделувајте го ова“, гласи еден од коментарите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Фуфо: Во коцката губиш свои пари, туѓи пари, па губиш образ, доверба, а на крај го губиш најважното, односно семејството

Љупчо Николовски – Фуфо во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 раскажа за своето минато поврзано со коцкањето ио лихварството. На прашање за тоа колкави...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...
- Advertisement -