fbpx
10 C
Skopje

„Нè излажаа“ Исплива нова снимка од Ѓоковиќ од кобниот потег: Навивачите изреволтирани поради историската неправда

АКТУЕЛНО

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Навивачите на Новак Ѓоковиќ не можат да се помират со фактот дека најдобриот тенисер во светот е дисквалификуван од УС-опен.

Сметаат дека одлуката на супервизорите на натпреварот е скандалозна, неправедна и дека Србинот едноставно не го доби третманот кој го заслужува.

Да потсетиме, Новак е дисквалификуван од натпреварот поради тоа што за време на истиот со топче случајно удри линиски судија. Иако беше јасно дека српскиот ас немал намера да повреди некого, после кратка дискусија донесена е одлука да биде дисквалификуван од натпреварот.

Главниот судија Соред Фримен рекол дека дисквалификацијата била неизбежна, бидејќи одлуката се заснова на фактот дека Новак удрил со топчето од бес. Сметаат дека Новак неодговорно, во бес, на опасен начин удрил со топчето.

Навивачите на првиот рекет објавиле снимка која докажува дека тоа не е вистина. Точно е дека Србинот ја погодил судијката, но кога ќе се прегледа снимката, на сите им е јасно дека казната била престрога.

На снимката убаво се гледа дека Ѓоковиќ не удрил со топката ‘бесно’, туку дека ја извадил од џеб и им ја фрлил на собирачите на топчиња на крајот од гемот, како што прави секогаш. Поради сплет на несреќни околности, завршила во вратот на линиската судијка, која не изреагирала на соодветен начин.

„Сè уште се обиувам да видам како тоа луѓето дефинираат ‘бес’, ‘лутина’, ‘силина’, на снимкава“, се запрашала една навивачка на Новак, која објавила интересна снимка.

Многумина се согласиле со неа.

„Му благодарам на Бога што постои технологијата. Новата снимка одблизу покажува што се случило. Тука се гледа како Ноле ‘во бес’, ‘силно удира’ со топчето и ја погодува судијката. Па, тоа беше крајот на гемот, имаше топче во џебот и им го врати на собирачите. Нè излажаа! Ве молам, споделувајте го ова“, гласи еден од коментарите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...
- Advertisement -