fbpx
1 C
Skopje

Си замина и ги остави сите кои го познаваа во голема тага – македонската пејачка која му беше најдобра другарка објави стара слика на која пејачот ја држи во раце нејзината ќерка

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Поп-пејачката Тамара Toдевска, која му беше најдобра другарка на Влатко Илиевски, објави стара слика на која пејачот ја држи во раце нејзината ќерка Хана кога таа била бебе.

„Ми недостигаш, сакам да си тука“, напиша Тамара на сликата што ја сподели на „Инстаграм“.

Тамара и Влатко инаку беа најдобри другари и на естрадата, но и во приватниот живо. Често објавуваа фотографии заедно, а таа во една прилика низ солзи раскажа дека речиси секој ден се слушала со пејачот додека бил жив.

Илиевски беше пронајден пoчинат во својот автомобил на 6 јули 2018 година.

ПОВЕЌЕ: Се огласи и синот на Марадона

Синот на Марадона, Диего Синагра, едвај собра сила за да даде интервју за „Марка“ по смртта на неговиот славен татко. Не можам уште да прифатам дека го нема. Имаше уште многу години пред себе, уште многу години во кои требаше да ужива со семејството. Тоа никогаш нема да го прифатам. Замина многу млад, кажа Синагра. Синот на Марадона смета дека дресот со број 10 треба да се повлече во сите тимови во кои играше Аргентинецот.

Сметам дека сите треба да го направат тоа. Па дури и во Барселона. Нема никаква дилема, кажа Марадона.

Фудбалскиот бог во кариерата играше за Бока јуниорс, Барселона, Наполи, Севилја, Аргентинос јуниорс и Њуелс олд бојс.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...
- Advertisement -