fbpx
11 C
Skopje

Не сака да ги експонира многу во јавноста – ова се децата на Вучиќ

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ својата приватност ја држи далеку од очите на јавноста, па така ретко кој знае дека Вучиќ е татко на три деца и има прекрасна сопруга.

Тамара се омажила на Вучиќ во 2013 година, а јавноста ја заинтригирала со атрактивниот изглед.

Најстариот син на Вучиќ има 20 години, а на почетокот на годината беше во центарот на вниманието кога на друштвените мрежи се појави фотографија на која се наоѓа меѓу неколку водичи на навивачи на Партизан осудувани за тешки казнени дела. Татко му тогаш застана на негова страна и кажа дека тој не сторил ништо лошо.

На својата ќерка Милица, претседателот на Србија е навистина горд, а тоа се видело и минатата година кога објавил фотографија на својот Твитер профил со опис „Сонце татино“.

Милица на фотографијата е облечена во траиционална руска носија, апричината за фотографирањето е свеченото прогласување на победникот на Олимпијадата по руски јазик, физика, хемија и амтематика во Руското училиште, на која учествувала и Милица.

Освен нив, Вучиќ има уште еден син, малиот Вукан кој со сопругата Тамара го добија минатата година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -