fbpx
-2 C
Skopje

Неделава конечно среќата ќе им се насмевне на овие хороскопски знаци

АКТУЕЛНО

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Заев: Ние немаме споделена, туку заедничка историја, Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците

Ние немаме споделена историја. Ние имаме заедничка историја. Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците кој што се борел за слободата...

ОВЕН

Оваа недела може да ве изненади со неочекувани настани поврзани со кариера или образование на дете. Ако сте вклучени во некој процес поврзан со лекување на дете/младо лице, очекувајте успех или поволен развој. Вести, состаноци и други настани поврзани со личност во знакот на Шкорпија, Рак или Риби ќе ве орасположат.

Оособено успешна недела за жените-Овен ако претходно направиле планови и заложби. Предупредување – бидете внимателни во односите со личност во знакот на Бик, Девица или Јарец. Еден од вас двајцата ќе биде измамен од нешто, изманипулиран, или повреден. Бидете претпазливи за било која информација добиена од таква личност.

БЛИЗНАЦИ

Ќе имате успешен развој на работа/во бизнисот со партнери од други градови и земји. Ќе доживеете и успех во увоз/извоз, работата или студирањето во странство и слично. Радост во домот од финансиска добивка, финансиски договор, неочекувани пари.

Проблеми ќе искрснат за жените- Близнаци во врска со девојка или млада жена. Младите Близнаци ќе се соочат со авторитарно однесување на дедо, татко или постар брат. Ќе патувате за бизнис/работа и дефинитивно очекувајте успех. Поволна недела да започнете нова работа/проект во друго место или земја.

РАК

Оваа недела ќе ви донесе многу изненадувања, но едно од нив ќе ви се стори речиси неверојатно.

Вртење на главата е за оние игри во кои се делат награди и во кои никогаш не сте верувале.

Ќе поверувате, кога ви се јават и ви соопштат дека сте добиле прилично пристојна сума, која ќе ви дојде за последните планови кои си мислевте дека треба да ги одложите за доста натаму во времето.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Штотуку заврши владината седница – ова се најновите донесени одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 24 седница го утврди текстот на Предлог-законот за регистрација на возила со странски регистерски таблици со одлука...
- Advertisement -