fbpx
3 C
Skopje

Неделава многу успех и финансии за овие 3 хороскопски знаци!

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Повеќе пари и успех од понеделникот ги чекаат овие 3 Хороскопски знаци!

Овен

Претстојната недела вашиот партнер ќе има променливо расположение. Во првата половина на денот ќе биде мрачен и мистериозен, а во попладневните часови ќе се промени целосно и ќе дејствува како друго лице.

Ќе забележите дека тој е подложен на депресивна фаза и конечно ќе бидете во можност да се опуштите. Ќе добиете вести дека блокираните средства ќе пристигнат во еден од следните денови.

Јарец

Во вторник ќе добиете плима која ќе ја врати вашата самодоверба. Ќе забележите дека членовите на вашето семејство ќе сакаат да се ангажираат во решавањето на вашите финансиски проблеми.

Тие ќе ви понудат некои необични методи кои ќе дадат одлични резултати на долг рок. Можеби нивните мисли изгледаат авангардно, но вреди да се обидете.

Бик

Биковите се материјалисти и сакаат утешувања. Прво се сакаат себеси, па парите а сè друго може да чекаат.

Од љубов кон успехот и удобен живот, тие можат да работат напорно за да успеат и да направат сериозни пари. Тие се силен мотив за продолжување на нивните бизнис планови.

Со оглед на тоа дека овој знак е раководен од Венера, неговите очекувања се реални и секогаш се обидува да ги постигне. Добрата работа за нив е дека она што тие го добиваат е споделено со нивните најблиски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...
- Advertisement -