fbpx
24.8 C
Skopje

Неделен хороскоп: Драстична промена ги очекува сите знаци, а само еден ќе избере датум за венчавка

АКТУЕЛНО

Оваа недела сме на пат да излеземе од гигантската страсна, огнена сезона на знакот Овен, за полека да започнеме да влегуваме во сезоната на силниот, стоичен и сензуален Бик. Бикот носи фантастично влијание врз сите знаци и оваа недела многумина ќе почувствуваме драстична промена на енергијата во споредба со сезоната на овен. Исто така, на 14 април, Венера влезе во со соѕвездието Бик и ќе остане таму до 8 мај.

Не треба да си дозволиме целосно да се идентификуваме со материјалните вредности и да ја мериме личната вредност на тој начин, но сигурно треба да ја чувствуваме радоста на земните задоволства во овој период. Да уживаме во моментот, да се споделиме едни со други, да не имаме секогаш „змија во паричникот“. Оваа позиција на Венера носи сензуални, страсни и хедонистички средби. Ако сакате да го задоволите вашиот партнер како бик, однесете го во ориентален ресторан или ако сте одличен готвач, изненадете го со богата трпеза. Во текот на оваа недела, воинствената планета Марс влегува во емотивен карцином. Ова ни носи силен фокус, помалку агресивен пристап и поостро критичко размислување.

ОВЕН

Бидејќи април е вашиот месец, вие сте сè уште полни со позитивна енергија и целосно подготвени за работа и деловно работење. Сонцето, од вашиот прв дом, ви дава дополнителна волја и сила. Како што влегуваме во сезоната на бикови, ќе можете да се опуштите малку. Може да очекувате добар бизнис и одлични финансиски резултати. Исто така, ова е добар период за иницијатива и смели потези, па ако размислувате за приватен бизнис, сега е добро време да се вклучите. Вработените во Овен можат да очекуваат унапредување и зголемување на платата. По кратка емотивна криза, последната деценија од март, оженетите Овни и оние кои се во долга врска, сега имаат можност да ги усогласат љубовните врски. И покрај тоа што сте преокупирани со работа, ќе имате сила да ја освежите врската, со некој неочекуван гест, идеја или дело.

БИК

На деловно поле, оваа недела ќе ви ја донесе потребната стабилност за која бевте многу посветени во претходниот период. Ве следат среќни околности и работите ги правите мирно и без напор. Би се рекло дека можете да се опуштите и да уживате во рутинската работа. Претходно поставената финансиска конструкција се покажа како многу добра и затоа сè оди според планот и низ искачувањето. По овие настани, ќе планирате да го реконструирате финансискиот концепт и да размислите за нови инвестиции. Сите претставници на знакот продолжуваат да бидат поддржани од распоредот на планетите во нивната работа за личен развој и за интелектуален и духовен развој. Искористете го поволниот период и инвестирајте енергија во образованието.

БЛИЗНАЦИ

После непријатниот претходен период и шест месеци двоумење и прилагодување, планетите конечно се преселија од запад кон исток, зајакнувајќи ве со своите енергии и центрирајќи се на вашата личност и лични интереси. Бидејќи вашата сила се враќа и ситуацијата станува јасна, деловните Близнаци ќе ја сменат стратегијата на работа и ќе ги отфрлат сите оние елементи што биле пречка за напредок. Особено успешни ќе бидат оние кои се занимаваат со висока технологија или користат Интернет за трговија. Ќе биде забавно да разговарате со еден Лав, Овен или Стрелец. Ќе уживате во играта и комуникацијата. Меѓутоа, ако не конкретизирате ништо до 28 април, ќе останете во светот на имагинацијата скоро еден месец. Некои Близнаци можат да ги обноват старите врски и старите страсти.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -