fbpx
-4 C
Skopje

Неговите сопруги се крајно внимателни, ако некоја го налути – ја очекува еден месец „пост“

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Триесет и четиригодишниот Иван Суков од Русија има три жени и девет деца, но се надева дека ќе има уште жени и најмалку 50 деца.

Според законот, може да има само една сопруга. Другите две биле со него со усмен договор.

Иван и неговата сопруга Наталија биле во брак 11 години, кога тој еден ден и рекол дека сака големо семејство.

– На почетокот бев против таквата идеја и не можев да го замислам тоа, но сфатив дека му е тоа голема желба – рекла Наталија.

Таа на Иван му родила шест деца. Иван во меѓувреме ја запознал Ана, со која има три деца и четврто на пат.

Од неодамна им се приклучила и Мадина, муслиманка која живее со нив против волјата на своите родители.

– Го видов на телевизија и се вљубив во него. Одлучив да бидам со него без разлика што мислат моите родители за тоа – рекла Мадина.

Иван и неговите сопруги работеле и тврделе дека имаат пари за целото семејство. Живееле во трособен стан, но Иван планирал да купи куќа во предградието.

Тој признал дека понекогаш ги казнува неговите жени.

– Секоја ноќ повикувам една од нив. Ако некоја ме налути, со неа не спијам и по месец дена – изјавил Иван.

Тој додал дека сака високи, слаби и нежни жени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -