fbpx
1 C
Skopje

Нејмар и Кавани во центарот на вниманието во фудбалската јавност: Се огласи УРУГВАЈЕЦОТ

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Во француската јавност не престанува сапуницата меѓу ѕвездата на ПСЖ, Едисон Кавани и Нејмар.

На натпреварот на кој ПСЖ е поразен од Лион со 2:0 дојде до несогласување околу тоа кој ќе го изведе пеналот. Тоа го посакуваше Нејмар, но Кавани како однапред одреден играч за изведување на најстрогите казни во фудбалот после расправата со Бразилецот ја зема топката и презема на себе одговорност. Уругваецот ги демантираше написите на одредени медиуми дека во соблекувалната можело да дојде до тепачка меѓу двајцата фудбалери и ја појасни ситуацијата.

Не ми е јасно поради што се крева толку голема прашина околу сето тоа. Се измислуваат разоразни приказни, но вистината е дека такви работи едноставно се случуваат во фудбалот. Слушнав од братот дека пишуваат како Кавани никому не дозволува да изведува пенали, дека е во конфликт со Нејмар, но вистината е дека нема никакви проблеми во составот“, рече Кавани за локалнио радио, додавајќи

“Нејмар само што пристигна во нашиот клуб и потребно е време да се прилагоди. Се надевам дека во тоа ќе успее во многу блиска иднина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...
- Advertisement -