fbpx
4 C
Skopje

Нејмар навреден како никогаш досега: Поради ова долги ноќи нема да спие

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Нејмар сјајно тргна во дресот на ПСЖ, со 10 голови во 11 натпревари, но против Марсеј ја покажа и својата “пргава“ страна, па беше исклучен во завршницата на реми од 2:2.

На критичарите не им требаше долго време за да се пробудат, а еден од нив е и поранешниот француски репрезентативец Christophe Dugarry..

„Нејмар најверојатно мисли дека е на натпревар во некоја соба или на футсал заедно со своите пријатели. Фокусиран е на провоцирање на другите, противниците ги чека на 45 метри од голот и така е потполно бескорисен“, вели Dugarry па додава:

Каде е оној Нејмар кој на првите натпревари ја убрза играта на ПСЖ? Во недела беше очајен и не можеше да се ужива во неговата игра. Играше како да е во двор со неговите пријатели и воопшто не се грижеше за своите соиграчи. Тоа беше најлошиот натпревар кој го има одиграно.

Поради црвен картон Нејмар ќе го пропушти натпреварот против Nice во петок.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Снимka: Возел со 290 km на час Тетово-Гостивар и се фалел на ТиkТok

На социјалната мрежа Тик-ток објавено е видео снимено на автопатот Тетово-Гостивар, како млад возач вози автомобил со 290 км на час. Ммладиот возач, објави неколку...

Зaeв објаснyва зошто Србите добија ваkцини порано: Прво мора да влезе вакцината за да се регистрира

Централата на Фајзер за југооисточна Европа е во Белград и тие затоа добија порано вакцини. Ние сме во координација со нив, тие имаат на...

Нoви правила за на свадба: Подароkот не смее да биде под 4000 денари, не смее да се носи бела облека (Фoто)

Гостите кои требало да присуствуваат на свадбата на идната госпоѓа Сандерс, добиле листа со 10 правила кои мораат да ги почитуваат, а а еден...

Полицајците останале во шok при рутинска контрола: Фатен „рекордер“, погледнете колку промили имал во крвта

Припадници на сообраkајната полиција на Полицисkата станица во Ариjeе го запреле 67-годишниот возач, а полицијата била изненадена кога видела колку промили имал во kрвта. Имено,...
- Advertisement -