33 C
Skopje

Нејмар не мрда од Париз, потпиша нов договор со кој уште долги години ќе биде „светец“

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Менаџментот на Пари Сен Жермен прави сé што е потребно за да осигура дека Нејмар и Килијан Мбапе остануваат во тимот.

Францускиот клуб е загрижен за шпекулациите за иднината на двајцата играчи, како и за истрагите на УЕФА.

Парижаните се еден од посочените клубови, кои не го почитуваат финансискиот ферплеј Уште еден доказ дека ПСЖ прави сé што може за да ги задржи своите ѕвезди на „Парк де Пренс” е договорот меѓу Националната Банка на Катар и Нејмар, кој ќе биде нејзин глобален амбасадор.

На тој начин ПСЖ покажа колку е важен Бразилецот за клупскиот проект. Пари Сен Жермен е во сопственост на катарското кралско семејство преку компанијата „Катар Спорт Инвестментс”.

Банката исто така е контролирана од кралското семејство. Како дел од договорот, Нејмар ќе се појавува во рекламните кампањи на банката и ќе користи различни бенефиции.

Токму Катарската национална банка го финансираше рекордниот трансфер на бразилскиот напаѓач од Барселона во ПСЖ во текот на летото на 2017 година за 222 милиони евра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -