fbpx
0 C
Skopje

Нејмар побарал Кавани да биде продаден во јануари!?

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Каталонскиот весник „Спорт“ тврди дека Нејам побарал од Насер Ал Келаифи да го продаде Единсон Кавани во зимскиот преоден рок.

Нема крај на сториите за кавгата помеѓу Нејмар и Кавани. Последната вест од Шпанија вели дека поранешната ѕвезда на Барселона има барање до раководството на ПСЖ, а тоа е Кавани да биде продаден.

ПСЖ плати рекордна сума за да го донесе Нејмар во своите редови, Бразилецот го знае тоа па иако во тимот пристигна пред само еден месец, сака да покаже дека е главен во тимот.

Наиде на отпор од Кавани кој не сака да му даде да ги изведува пеналите. Нејмар знае дека е новото милениче на газдите на ПСЖ, па веќе се шпекулира дека побарал од раководството Кавани да биде продаден уште во јануари.

Тренерот на ПСЖ очигледно не може да го реши недоразбирањето помеѓу Кавани и Нејмар, па газдите се тие кои треба да пресечат.

Раководството ќе се обиде да ги смири Кавани и Нејмар, ако не успее големи се шансите да се остварат шпекулациите на медиумите и на Уругваецот да му биде покажана излезната врата и покрај тоа што тој е најмалку виновен.

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дознај: Еве kои возила во Македонија се ослободени од плаќање на патарина

Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е...

Девојkата сакаше да направи видео за повеќе лајкови и мислиме дека ѝ успеа

Колегите од „Мотика.мк“ успеаа да не насмеат со ова видео. Како што пишуваат тие, Идејата е видеото да ја направи популарна, можеби не како што...

Фатен е жив: Мажот кој дупчи гуми по Водно е сниман на камера

Повеќе сопственици на патнички возила последниве два месеци пријавиле во полициската станица Центар дека кога ќе станат наутро - откриваат дека гумите на нивните...

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...
- Advertisement -