fbpx
5 C
Skopje

Нејмар раскажува: Мислев дека никогаш повеќе нема да застанам на нозе

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

После повредата од 2014. година

Бразилскиот фудбалер Нејмар се присети на повредата која му се случи пред нешто повеќе од три години кога тој имаше страв дека никогаш повеќе нема да може да оди.

Нејмар на Светското првенство 2014. година кое се играше во Бразил беше прва ѕвезда на својата репрезентација, но сите стравуваа за неговата кариера после натпреварот со Колумбија. Тогаш Хуан Камило Цунига го удари Нејмар во грбот по што Бразилецот излезе од игра.

Стартот на Хуан не изгледаше толку страшен, но ударот би можел да биде кобен за Нејмар. Бразилецот беше некое време надвор од терените поради болки во грбот, а подоцна откри дека мислел дека никогаш повеќе нема да застане на нозе што на сета среќа не се случило.

“Не можев да ги помрднам моите нозе. Докторот ме извлече од соблекувалната и тогаш почнав да плачам. Тоа беше неверојатна болка, а моите нозе воопшто не ги ни чувствував. Отидовме во болница и во еден момент помислив дека никогаш повеќе нема да застанам на своите нозе. Но, благодарејќи му на Бога се добро заврши. Тој ден ќе го памтам дури сум жив“, рече Нејмар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Еве kои групи на луѓе треба да јадат лимон секој ден: Во состојба е да излеkува сериозни болести

Доволниот внес на витамин Ц спречува создавање на камен во жолчката, а ефикасно се бори против настинките и поттикнува регенерација на коските. Лимонската киселина...
- Advertisement -