fbpx
6 C
Skopje

Некогашната силна поддржувачка на Груевски: ВМРО-ДПМНЕ да се откаже од клиентелизмот, време е за една изборна единица

АКТУЕЛНО

Некогашната претседателка на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ и силна поддржувачка на политиките на Никола Груевски, пратеничката Даниела Рангелова, која денеска така силно се спротиставува на политиките на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изрази поддршка за промена на изборниот модел во една изборна единица и го повика ВМРО-ДПМНЕ да се откаже од клиентелизмот и да го поддржат законот.

Според Рангелова сега е време партиите да се надминат себеси и да го послушаат гласот на граѓаните.

Ако 40 % од граѓаните велат дека се потребни промени, тогаш треба да ги прифатиме нивните барања, рече Рангелова и притоа додаде дека нема да го поддржи Христијан Мицкоски во неговата идеја за мнозински модел.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -