fbpx
38.8 C
Skopje

Некогашниот бунтовник Милошоски седнува на жешката фотелја на која седеше кавадаречкиот градоначалник: Милошоски нов потпретседател на партијата

АКТУЕЛНО

Еден од неколкумината некогашни соработници на Никола Груевски кој имаше недоразбирања со неговиот наследник Мицкоски, по се изледа ќе седне на жешкото потпретседателско столче на кое до пред недела дена седеше кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев.

Според информациите пласирани од весникот Независен, со Милошоски е договорено тој да биде нов потпретседател на партијата, односно да го заземе местото на Јанчев.

Антонио Милошоски од секогаш важи за еден од најактивните и најпопуларни пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, човек кој беше близок и до екс премиерот Никола Груевски, политичар со богато искуство, но и еден од ретките кој храбро го обзнани својот бојкот на референдумот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -