fbpx
0 C
Skopje

Нема крај на лудориите кај нас: За време на полициски час – краде пари од кафемат, камерата снимила се (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Луѓето во домашен карантин како да почнаа да збудалуваат или барем да прават некои необични работи. Нема ден во државата да нема некој нов „бисер“.

-Засега непозната личност со маска на глава украл пари од кафемат во Струмица. Видеото е испратено до надлежните служби и се работи на расчистување на случајот, оваа вест ја сподели порталот Струмица Денес.

Засега непозната личност со маска на глава украл пари од кафемат во Струмица за време на полицискиот час

Posted by А позитив on Friday, April 3, 2020

Пред некој ден, исто така во Струмица, на улицата беше забележано како маж врши нужда на семафори.

Дури чекам на семафор, да си мочам.. Струмица

Posted by А позитив on Thursday, April 2, 2020

Претходно пак, во Крушево од домашен карантин, крушанчанец им вртел на своите сограѓани и им правел лажна анкета поврзана со корона вирусот. МВР поради тоа покренала истрага.

Но, освен кај нас и во светски рамки има чудни потези во врска со корона вирусот.

Иако пандемијата на коронавирус не им донесе ништо добро на повеќето луѓе, млади родители од централниот дел на индиската покраина Раипур решија да ги именуваат своите близнаци Корона и Ковид.

Мајката за „Хиндустан тајмс“, Премети Верма (27) откри дека ги избрале имињата за да ги потсети на тешките околности во кои им се родиле две здрави деца. Сепак, додадоа дека може да ја променат одлуката.

“Бевме благословени со близнаци, девојче и момче, во раните утрински часови на 27 март. Засега ги нарековме Корона и Ковид. Јас се породив во тешки околности, така и мојот сопруг и јас сакавме тој ден да биде запаметен. Кога медицинскиот персонал започна да ги нарекува така, решивме да ги именуваме според пандемијата “, рече Премети.

Таа, исто така, опиша со што треба да се справат од времето кога започнале нејзините трудови до доцна во ноќта, сè додека не се родиле бебињата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Хирург споредил рендгенсkи снимkи: Еве како изгледаат белите дробови кај здраво лице, пушач и пациент кој прележал Ковид-19

Доцентката на Тексашкиот универзитет, д-р Бенкхед-Кендал лекува пациенти со коронавирус од почетокот на пандемијата во март. „Белите дробови кај пациентите кои прележале коронавирус изгледаат...

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...
- Advertisement -