fbpx
10 C
Skopje

Нема крај на лудориите кај нас: За време на полициски час – краде пари од кафемат, камерата снимила се (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Луѓето во домашен карантин како да почнаа да збудалуваат или барем да прават некои необични работи. Нема ден во државата да нема некој нов „бисер“.

-Засега непозната личност со маска на глава украл пари од кафемат во Струмица. Видеото е испратено до надлежните служби и се работи на расчистување на случајот, оваа вест ја сподели порталот Струмица Денес.

Засега непозната личност со маска на глава украл пари од кафемат во Струмица за време на полицискиот час

Posted by А позитив on Friday, April 3, 2020

Пред некој ден, исто така во Струмица, на улицата беше забележано како маж врши нужда на семафори.

Дури чекам на семафор, да си мочам.. Струмица

Posted by А позитив on Thursday, April 2, 2020

Претходно пак, во Крушево од домашен карантин, крушанчанец им вртел на своите сограѓани и им правел лажна анкета поврзана со корона вирусот. МВР поради тоа покренала истрага.

Но, освен кај нас и во светски рамки има чудни потези во врска со корона вирусот.

Иако пандемијата на коронавирус не им донесе ништо добро на повеќето луѓе, млади родители од централниот дел на индиската покраина Раипур решија да ги именуваат своите близнаци Корона и Ковид.

Мајката за „Хиндустан тајмс“, Премети Верма (27) откри дека ги избрале имињата за да ги потсети на тешките околности во кои им се родиле две здрави деца. Сепак, додадоа дека може да ја променат одлуката.

“Бевме благословени со близнаци, девојче и момче, во раните утрински часови на 27 март. Засега ги нарековме Корона и Ковид. Јас се породив во тешки околности, така и мојот сопруг и јас сакавме тој ден да биде запаметен. Кога медицинскиот персонал започна да ги нарекува така, решивме да ги именуваме според пандемијата “, рече Премети.

Таа, исто така, опиша со што треба да се справат од времето кога започнале нејзините трудови до доцна во ноќта, сè додека не се родиле бебињата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -