fbpx
2 C
Skopje

Нема крај на тресењето: Нов силен земјотрес ја стресе Тирана

АКТУЕЛНО

Силен земјотрес предмалку е регистриран во Тирана, со јачина од 4,7 степени по Рихтер.

Епицентарот бил во Вора, а потресот е почуствуван и во другите градови, Драч, Лужа и Фуш Круја.

Нема информации за повредени лица или некоја настаната штета.

Неколку потреси денеска имаше во оваа соседна земја. Пред два дена Албанија ја стресе земјотрес од 4.3 степени.

Минатиот месец во силен земјотрес загинаа над 50 луѓе.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -