fbpx
2 C
Skopje

Нема подобри знаци во Зодијакот од нив -За нив велат дека го имаат најголемото срце

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Кога подобро ќе ги запознаете, вие веднаш ќе сфатите дека тие се меки однатре и дека нема подобри знаци во зодијакот од нив!

Овен- Можеби мислите дека Овните се премногу зафатени за да се грижат за другите, но всушност токму спротивното е вистина. Тие длабоко се грижат за блиските, и под нивниот натпреварувачки дух, имаат огромно срце. Овните можеби и ќе се пофалат за своите неверојатни достигнувања, но веднаш потоа ќе побараат начин како да им помогнат на оние што навистина имаат потреба од помош.

Рак – Можеби не е мистерија колку емоционални можат да бидат Раковите, но тоа што не го знаете за нив е дека се грижат многу повеќе одошто признаваат. Тие знаат за својата репутација дека се зависни од другите и дека бараат многу, па затоа и се обидуваат да се оттргнат малку и да го скријат своето вистинско лице. Но, ретко кога ова им успева.

Ракот не може да помине ниту еден ден без да ги искаже своите позитивни мисли или да направи некому услуга. Можеби делува како да се држат на одредена дистанца, но верувајте, токму ова значи дека тие се премногу заштитнички настроени кон вас.

Риби – Рибите мислат дека делуваат како премногу кул личности, но сите знаат дека тие се едни од најнежните и најчувствителните во зодијакот. Тие имаат неверојатна способност за сочувство и знаат кога нешто ви пречи дури и пред вие да забележите.

Во овие моменти, тие би направиле сè само за да ви помогнат. Јадрото на Рибите е меко, па токму затоа и имаат потреба креативно да се изразуваат. Сепак, имајте на ум дека нивната нежност не ги прави слаби, баш напротив, таа им е еден од најголемите извори на моќ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -